Warsztaty

W listopadzie 2019 roku wraz z zespołem rozpoczęliśmy cykl warsztatów dla fizjoterapeutów na temat budowania terapii u pacjentów neurologicznych. Niestety epidemia zmusiła nas do przerwania tego projektu.

Od stycznia 2021 wracamy!
Jednak teraz będziemy się rozwijać razem z firmą Ortokursy.
(strona)

Pełen cykl to seria trzech spotkań:

  1. Krok po kroku z pacjentem po udarze, czyli osiąganie kroków milowych z pacjentem, praktyczne rozwiązania w terapii funkcjonalnej, dobór metod terapeutycznych, oraz prowadzenie ścieżki pacjenta. Chcemy pokazać, jak prowadzić terapię opartą na osiągalnych celach i pokazać strategie pracy u pacjenta w fazie ostrej i przewlekłej. A także opowiedzieć trochę o terapii zajęciowej i o tym,jak powinna ona być wykorzystana jako wsparcie dla terapii funkcjonalnej.
  2. Analiza ruchu jako podstawa terapii funkcjonalnej. Zawiera zasady oceny pacjentów wg ICF, wykorzystanie testów podczas terapii, jakościową ocenę ruchu. Analizujemy jak pacjenci poruszają się podczas podstawowych czynności, a także zastanawiamy się, jak zmiany środowiska wpływają na jakość ich ruchu oraz jak wykorzystać tę wiedzę podczas terapii. Dokonujemy też analizy chodu w różnych warunkach.
  3. Zespoły neurologiczne po udarach – dlaczego pacjent nie wykonuje naszych poleceń? Na tym spotkaniu będziemy się zastanawiać, czemu często docieramy z pacjentami do przysłowiowego muru, oraz co zrobić, żeby spod niego wyjść. Chcemy, byśmy byli w stanie wejść w jego buty. Omawiamy problemy w terapii wynikające zespołu neurologicznego, który towarzyszy pacjentom po udarze i innych schorzeniach CUN. Podzielimy się strategiami radzenia sobie z zespołem odpychania, nadaktywnością, wygaszaniem, zaniedbywaniem, afazją. Porozmawiamy o holistyczne podejściu do pacjenta. Podzielimy się naszą wiedzą na temat strategii pracy z pacjentami z głębokimi zaburzeniami świadomości oraz zaburzeniami napędu.

Zajęcia są adresowane do fizjoterapeutów, studentów ostatnich lat studiów oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć pacjentów po udarze. Spotykamy się w kameralnej grupie po to, by w komfortowych warunkach móc poćwiczyć techniki i naprawdę postarać się zrozumieć naszych pacjentów. Serdecznie zapraszamy na stronę ortokursy.pl w celu zarezerwowania miejsca na najbliższym terminie warsztatów.