FAQ

Jak wygląda terapia?

Każdy pacjent jest inny, więc z każdym terapia będzie przebiegała w różny sposób. Najczęściej na pierwsze spotkanie rezerwuję sobie więcej czasu, żeby móc spokojnie zapoznać się z dokumentacją choroby pacjenta oraz potrzebami jego, a czasem i rodziny, oraz dostosować częstotliwość spotkań i formułę naszej pracy. Potem standardowo terapia trwa około godziny. Chyba, że umówimy się inaczej.

Jak mam się przygotować do terapii?

Najlepiej jest założyć wygodne ubranie, w którym Pacjent czuje się komfortowo i może swobodnie ćwiczyć. Jeśli jest to nasze pierwsze spotkanie, to dobrze jest mieć na wierzchu dokumentację medyczną.

Czy muszę mieć specjalistyczny sprzęt?

Niekoniecznie. Prowadzę terapię funkcjonalną, a to oznacza, że staram się wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do pracy z pacjentem. Ale jeśli mam do czynienia z miłośnikiem sportu, to najpewniej będziemy wykorzystywać również sprzęt, którego używał przed chorobą.

Niemniej zdarza się, że czasem proszę o zapewnienie jakiegoś drobnego sprzętu, z którym Pacjent będzie miał wykonywać pracę domową.

Pracę domową?

Tak, cele terapii ustalamy wspólnie i wspólnie staramy się do nich dotrzeć, dlatego o ile sytuacja na to pozwala, Pacjenci dostają pracę domową do wykonywania pomiędzy terapiami. Zawsze jest ona dostosowana do ich potrzeb i możliwości.

Ile kosztuje terapia? Jak się rozliczyć?

Cena terapii zależy od miejsca, w które muszę dojechać.
Najczęściej po 10 spotkaniach wystawiam Pacjentom fakturę do opłacenia przelewem, jednak zawsze możemy się umówić inaczej.